logo2

Palačinkujete?

Vydání článku 21 listopadu 2012 – 17:45:07 |

Palačinkujete?

Kdo by neznal palačinky. Sladkost, která může být stejně tečkou za jídlem jako plnohodnotným hlavním chodem. Svůj původ mají ve Francii, kde dnes patří mezi jedno z národních jídel, a jejich název vychází z latinského slova placenta ve významu plochý koláč.

Recepty na palačinky nabízí skoro každá kuchařka online, lze ale říct, že ty nejjednodušší rady bývají také nejlepší. Nekomplikujte si vaření hledáním nějakých specialit a použijte na těsto jen mléko, mouku a vejce, případně špetku moučkového cukru a soli. Vyřádit se můžete naopak v náplni.

Je pravda, že v českých luzích a hájích jsou stále nejoblíbenější palačinky na sladko, doma nejčastěji plněné marmeládou a notně pocukrované. Špatné ale nejsou ani plněné tvarohem a ovocem, které můžete i naskládat vedle sebe do pekáčku a nechat zapéct s kapkou smetany.

Palačinky na slano si možná pamatujete ještě z dětství. Docela často je podávaly školní jídelny a jednalo se o podivnou věc plněnou rozmraženým špenátovým pyré. Dnešní gastronomie naštěstí vyžaduje trošku víc kreativity, a tak jsme se dočkali palačinek plněných zeleninou, masovými směsmi a sýrem. Je už jen na vaší chuti, jestli je budete konzumovat teplé nebo studené, dobré je obojí.

Vyzkoušejte palačinky s uzenou krkovičkou

Máte chuť vyzkoušet palačinky v neobvyklé podobě? Naším tipem jsou palačinky plněné uzenou krkovičkou. Příprava není nikterak složitá, ale pokud byste si přeci jen nevěděli rady, mrkněte na videorecept palačinek s krkovičkou, což ocení hlavně začátečníci. Budete potřebovat koření na špagety Carbonara, mléko, vajíčka, smetanu, uzenou krkovičku, mletý pepř, olej a strouhaný sýr. Nezapomeňte samozřejmě na palačinky a pojďte se do toho pustit.

Smíchejte mléko s kořenící směsí na špagety Carbonara, přidejte na drobno nakrájenou uzenou krkovičku, žloutky, koření a trošku smetany. Palačinky naplňte připravenou směsí, ohněte okraje, aby náplň nevytekla a srolujte. Každou palačinku můžete obalit v trojobalu a osmažit v oleji nebo je naskládejte do vymazané zapékací misky, zakápněte smetanou a zapečte v horké troubě. Na závěr hotové palačinky posypte strouhaným sýrem a podávejte. Dobrota už od pohledu, že?

Vydání článku 16 ledna 2009 – 19:22:48 |


Zobrazit celý článek »

Vaření i pro začátečníky

Vydání článku 2 září 2008 – 11:25:09 |

Na tomto webu najdete mnoho různých receptů, které jsou hlavně odzkoušen! Je to vlastně taková škola vačení zdarma. Neříkám že Vám to bude všechno chutnat, protože každému chutná něco jiného, ale pokud dodržíte postup a dáte přesně surovin, určitě se Vám to povede.

Nebojte se diskutovat pod recepty a nebo ve fóru. I já se tam dočítám nové věci a rady. Zjistíte, že vařit není taková tragédie, když víte jak na to 🙂 Všechny videa najdete na www.ekucharka.net

Marináda na grilování 5


O násVyhledávání